• dental studio - Stomatologia
  • dental studio - Stomatologia
  • stomatolog
  • dentysta

JAK PRZEBIEGA ZABIEG WSZCZEPIENIA IMPLANTU ZĘBOWEGO?

20 Października 2020, Wtorek
logo

Implantacja stomatologiczna jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej komfortowych w późniejszym użytkowaniu, form uzupełniania braków zębowych. Niestety wielu pacjentów silnie się jej obawia i trudno im znaleźć odpowiednie nastawienie, które będzie kluczowe dla powodzenia całego leczenia. Warto jednak pamiętać, że po pierwsze zabieg nie jest bolesny, gdyż przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, które podawane jest w dawce, która odpowiednio dopasowuje się do potrzeb konkretnej osoby, tak aby nie odczuwała ona dolegliwości bólowych, ani dyskomfortu. Za niezwykle istotny należy również uznać efekt estetyczny, oraz precyzje wykonania zabiegu i jego stosunkowo krótki czas. Jak więc przebiega zabieg wstawienia implantów zębowych?

Odpowiednie przygotowanie do wstawienia implantów

Jeśli decydujemy się na wstawienie implantów zębowych, to przed rozpoczęciem implantolog przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad dotyczący naszego stanu zdrowia, przebytych chorób, przebytych operacji, chorób w rodzinie czy codziennych nawyków. Na tej podstawie będzie on w stanie określić czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do tego, abyśmy mogli poddać się zabiegowi. Również na tym spotkaniu dowiemy się, jak dokładnie będzie przebiegał zabieg, jak mamy się do niego przygotować, jak będzie wyglądała rekonwalescencja. Pojawi się możliwość zadania wszelkich nurtujących nas pytań i rozwiania ewentualnych wątpliwości.

Wstawienie implantów

Zabieg wstawienia implantów zębowych odbywa się z wykorzystaniem specjalnego mikroskopu, dzięki czemu chirurg szczękowy może działać z dużą precyzją. Najpierw podaje się odpowiednią dawkę znieczulenia, gdy zacznie ono działać, nacina się dziąsło, delikatnie je rozsuwa i nawierca otwór w celu wprowadzenia implantu. Na zakończenie konieczne jest założeni szwów. Pierwsze dwa tygodnie po zabiegu będą kluczowe dla jego efektu, gdyż w czasie gojenia się implant odpowiednio się ułoży. Z tego powodu, w tym czasie powinniśmy bezwzględnie przestrzegać wszelkich wskazanych przez lekarza zaleceń. Sam zabieg trwa około 30 minut, więc w krótkim czasie jest po wszystkim.

« POWRÓT

TU JESTEŚMY

OTWOCK, ul. Wrońskiego 3/1
Zadzwoń i umów się na wizytę,
Telefon536 536 300
lub napisz do nas